29 Αυγ 2015

0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ ΣΤΟ ΟΑΚΑ

Παρότι θα μπορούσε να καθαρίσει από το πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός έπαιξε με την φωτιά και χρειάστηκε δύο γκολ με κόντρα στην… εκπνοή για να πάρει τη νίκη, 2-0, απέναντι στον Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ για την Super League.

Πρώτα ο Μιλιβόγεβιτς (89') κι εν συνεχεία ο Φορτούνης (90+1') με δύο απίστευτες κόντρες σε γκολ που δεν περίμενε κανείς ήταν οι «λυτρωτές» των ερυθρόλευκων, που κρατούν την καλή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου.
Σταθερός στο ντεμπούτο του με τα ερυθρόλευκα ο Εστεμπάν Καμπιάσο, που αντικαταστάθηκε στο 56ο λεπτό από τον Σεμπά. Συμπλοκές περίπου τρία τέταρτα πριν την σέντρα ανάμεσα σε οπαδούς του Ολυμπιακού και δυνάμεις των ΜΑΤ. Η κατάσταση ηρέμησε έπειτα από ρίψη δακρυγόνων.
Την ποιότητά της έναντι του Πανθρακικού πιστοποίησε η Βέροια μέσα στο ΔΑΚ Κομοτηνής, επικρατώντας των γηπεδούχων με 2-0, έχοντας τον Τζαμέλ Αμπντούν σε εξαιρετική μέρα με ισάριθμα γκολ.